راهنمای ارسال سوال

دوستان و کاربران عزیز، سایت رسمی ماموستا ایوب رزم با هدف اصلاح جامعه به همه سوالات شما در زمینه های شرعی و … پاسخ خواهد داد. برای ارسال سوال لطفا موارد زیر را به دقت بخوانید تا با شیوه ارسال سوال آشنا شوید. و به پرسش شما پاسخ داده شود. در صورتی که سوال خود را خلاف بند های زیر بارسال کنید سوال شما حذف خواهد شد.

 1. سوال به صورت کاملا رایگان و به ترتیب پاسخ داده می شود.
 2. سوالات شما به ترتیب پاسخ داده می شود و زمان پاسخگویی بستگی به حجم سوالات ارسال شده دارد در صورتی که سوالات زیادی ارسال شده باشد مدت پاسخگویی با تاخیر بر روی سایت درج می شود.
 3. سوال شما همراه با پاسخ کامل در سایت در دسته بندی پرسش و پاسخ شرعی درج می شود. برای دریافت پاسخ تماس نگیرید و سوال را دوباره ارسال نکنید. با مراجعه به بخش پرسش و پاسخ می توانید جواب سوال خود را پیدا کنید.
 4. پرسش خود را واضح و با دقت تایپ کنید سوالات حاوی متن های دارای اشتباهات املایی و یا نا مفهوم حذف خواهند شد.
 5. سوالات خود را فقط به صورت فارسی یا کوردی تایپ کنید.
 6. سوالات کوتاه و مختصر بپرسید قبل از ارسال سوال مطما شوید سوال شما معنی دار و کوتاه می باشد.
 7. جواب هر سوال در یک صفحه مجزا درج می شود. به این صورت که وقتی شما دو سوال پرسیده باشید. ما جواب هر سوال را در یک صفحه جداگانه ثبت می کنیم
 8. قبل از ارسال سوال حتما سوال خود را در سایت جستجو کنید. چون به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود. برا مثال شما در مورد “شرایط زکات” سوال می کنید باید در قسمت جستجو فقط کلمه کلیدی اصلی یعنی “زکات” را تایپ کنید در صورتی که در این مورد سوالی مطرح شده باشه جواب آن هم در این قسمت داده شده است.
 9. کاربران عزیز می توانید سوال خود را در گوگل و با نام “سایت رسمی ماموستا ایوب رزم” جستجو نمایید در گوگل به این شکل عملیات جستجو را انجام دهید مثلا (روش بجا آوردن نماز قضایی+ سایت رسمی ماموستا ایوب رزم) اگر چنانچه این سوال قبلا پاسخ داده شده باشد گوگل در لینک اول یا دوم آن را نمایش می دهد و شما با کلیک روی نام سایت رسمی ماموستا ایوب رزم در گوگل وارد مطلب در سایت رسمی ماموستا ایوب رزم خواهید شد.
 10. توجه کنید به پرسش های هرزه ، غیر مفید ، غیر ضروری و ناقص پاسخی داده نمی شود.
 11. پرسشهای شما در سیستم سایت ثبت گشته و مورد استفاده دیگران قرار می گیرند لذا سعی نمایید محترمانه تایپ کنید هچنین از ذکر کلماتی همچون ، (ترو خدا) و (شمارو بخدا!) و استفاده از کلماتی از این قبیل خودداری فرمایید.
 12. نام (واقعی یا مستعار) خود را بعنوان پرسش کننده بطور کامل و صحیح وارد کنید و از بسنده کردن یک حرف از نام و یا وارد کردن نام به انگلسی خودداری فرمایید.
 13. در هر صورت مسئولیت عدم پاسخگویی به برخی از پرسشها به عهده کاربر می باشد .