قالب وردپرس افزونه وردپرس

چگونه از چت کردن با نامحرم خلاص شویم؟

چگونه از چت کردن با نامحرم خلاص شویم؟

سلام، خستە نباشید،من قبلا بە قرآن و نماز خیلی پایبند بودم، اما بە خاطر كار و وقت نكردن خیلی از آن دور شدم بە حدی كە سورە هایی از قرآن را كە حفظ بودم بە زور یادم میاد، الان درگیر اینترنت و چت با نامحرم شدم، (بە طوری كە حتی بدترین نوع چت رو هم داشتم)هر بار كە ین كارو ترك میكنم بازم بە سراغ آن میروم ،من چە كنم؟ من بە راهنماییتون احتیاج دارم،من الان سعی میكنم نماز رو بخونم حتی سمت قرآنم میرم ولی انگار نمیتونم از چت كردن دست بردارم.

پاسخ :

خواهر گرامی ، شما بندە الله، زیر نگاە او و برای عبادت اللە آفریدە شدە اید نە برای چت كردن و ارتكاب معاصی خود و دیگران، آیا فراموش كردە اید كە انسان ها هیچگاە از نظر اللە پوشیدە نخواهند شد !؟ همینطور كار كردن وظیفە شما نیست كار زن بدون ضرورت و در محیط های مردانە حرام می باشد . بطور مطلق وظیفە انسان ها عبادت و كسب رضامندی اللە است كار كردن اصل زندگی نیست بلكە نیاز زندگی است ، كار را بایستی قربان اللە كرد و نە بر عكس ، نە صرفا كار بلكە جان و دارایی را فدای اللە كرد این نشانە ی ایمان است .

زندگی برای بیهودە گری نیست :

قرآن در این بارە فرمودە است؛ أَفَحَسِبْتُمْ أَنَّمَا خَلَقْنَاكُمْ عَبَثًا وَأَنَّكُمْ إِلَینَا لَا تُرْجَعُونَ (مومنون آیه115)

آیا گمان كردید كە ما شما را بیهودە آفریدە ایم، و همانا شما بە سوی ما باز گرداندە نمی شوید ؟!

اعمال بزرگ و كوچك ثبت شدە و در روز قیامت مجازات خواهند داشت :

وَوُضِعَ الْكِتَابُ فَتَرَى الْمُجْرِمِینَ مُشْفِقِینَ مِمَّا فِیە وَیقُولُونَ یا وَیلَتَنَا مَالِ هَٰذَا الْكِتَابِ لَا یغَادِرُ صَغِیرَةً وَلَا كَبِیرَةً إِلَّا أَحْصَاهَا ۚ وَوَجَدُوا مَا عَمِلُوا حَاضِرًا ۗ وَلَا یظْلِمُ رَبُّكَ أَحَدًا (كهف49).

و كتاب (نامە ی اعمال) در آنجا گذاردە می شود، پس گنهكاران را می بینی همگی كە از آنچە در آن است ترسانند، و می گویند :ای وای بر ما ، این چە كتابی است كە هیچ عمل كوچك وبزرگی را فرو نگذاشته؛ مگر اینكە آن را بە شمار آوردە است؟! و آنچە را انجام دادە اند؛ حاضر یابند و پروردگارت بە هیچ كس ستم نمی كند. پس ای مسلمان پروندە اعمال خود را خراب نكنید چرا كە محاكمە الهی سخت است .

همچنین فرمودە است : وَمَنْ یعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یرَە (زلزلةآخر). و هركس بە ‌اندازة ذرة كار بد كردە باشد، (كیفر) آن را می‌بیند. انسان ها همگی مسافران سفر آخرت هستند:

حضرت رسول ص فرمود: كنْ فِی الدُّنْیَا كأَنَّك غَرِیبٌ أَوْ عَابِرُ سَبِیلٍ! . در دنیا چنان باش كە گویا غریب، و یا راهگذری هستی. روز قیامت دوستان و آشنایان تركت می كنند !:

یوْمَ یفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِیە ﴿۳۴﴾ وَأُمِّە وَأَبِیە ﴿۳۵﴾ وَصَاحِبَتِە وَبَنِیە ﴿۳۶﴾ لِكُلِّ امْرِئٍ مِنْهُمْ یوْمَئِذٍ شَأْنٌ یغْنِیە ﴿۳۷﴾.

روزى كە آدمى از برادرش فرار می كن .و از مادرش و پدرش (فرار می كند) و از همسرش و پسرانش مى‏ گریزد. در آن روز هر كسى از آنان را كارى است كە او را بە خود مشغول مى دارد. (سورە عبس) .

برخورد ذلیلانە با مجرمان و حسرت شان :

قَالَ اخْسَئُوا فِیهَا وَلَا تُكَلِّمُونِ (مومنون108). (خداوند) می فرماید:«در آن گم شوید و با من سخن مگویید.

وَأَمَّا مَنْ أُوتِی كِتَابَە بِشِمَالِە فَیقُولُ یا لَیتَنِی لَمْ أُوتَ كِتَابِیە (25) وَلَمْ أَدْرِ مَا حِسَابِیە (26) یا لَیتَهَا كَانَتِ الْقَاضِیةَ (27).

و اما كسی كە نامە (اعمالش) را بە دست چیش دهند, می گوید: ای كاش هرگز نام (اعمال) مرا بە من دادە نمی شد. و نمی دانستم حسابم چیست. ای كاش (با مرگ) همە چیز تمام می شد (وپایان كاربود).

این مقدمە ای توبە كردن است سپس بە توبە و استغفار مطابق شرایطی كە در لینك زیر گفتە شدە است بپردازید، داستانهای پیامبران، صحابە و بزرگان را زیاد مطالعە كنید و با دوستان متقی و مخلص كە هم جنس شما باشند در ارتباط باشید و از خدا كمك بطلبید ان شاءاللە راهیاب خواهید شد .

چگونه از چت کردن با نامحرم خلاص شویم؟

شما عادت بە چت كردە اید این عمل با روح و روان شما آمیختە شدە است روان شناسان در چنین حالاتی توصیە بە ترك ابزار و وسایلی می كنند كە موجب احیای هوس می گردد لذا شما تلفن و یا دستگاە كامپیوتر خود را برای مدتی از خود دور كنید چرا كە با بودن دستگاە مجهز بە چت هرگز نخواهید توانست آن را ترك نمایید و با قرار گرفتن در محیط های مردانە هرگزنخواهید توانست گناە را ترك كنید این امر خدا و رسول است .

عادت كردن بە امور غیر اخلاقی سبب می شود فرد از لذت و آرامش با شریك زندگی خود محروم شود و از بین رفتن لذت و آرامش در زندگی زنا شویی وسیلە ی برای بی بندو باری است كە در نهایت بە جدایی طرفین می انجامد .

پایان مطلب: چگونه از چت کردن با نامحرم خلاص شویم؟

منبع: وااسلاماه

ظلم چیست؟ | ظلم انسان بە نسبت پروردگارش

درباره ی ماموستا ایوب رزم

مطلب پیشنهادی

راه های غلبه بر خشم و عصبانیت

راه های غلبه بر خشم و عصبانیت

راه های غلبه بر خشم و عصبانیت شکی نیست که عصبانیت تکه آتش خبیثی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *