قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ویدیو / رحمت خداوند شامل چه کسانی می‌شود؟

رحمت خداوند شامل چه کسانی می‌شود؟

رحمت خداوند شامل چه کسانی می‌شود؟

در میان تمام اوصاف پسندیدە الهی، وصف «رحمت» در مهمترین آیە و بە بیانی خلاصە تمام آیات قرآن یعنی «بسمله» ذكر شدە و یكصد و چهاردە بار بعد از اسم جلالە وارد شدە است و این جز بە خاطر ترجیح این وصف بر سایر اوصاف الهی، چون غضب، قهر و…

وَ رَحْمَتِی وَسِعَتْ كلَّ شَی ءٍ، فَسَأَكتُبُها لِلَّذِینَ یتَّقُونَ وَ یؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ الَّذِینَ هُمْ بِآیاتِنا یؤْمِنُونَ. [۱][رحمتم همە چیز را فرا گرفتە و آن را برای پرهیزكاران، اعطا كنندگان زكات و مؤمنین بە آیات خود، نگە خواهم داشت.]بە نقل از رحمت واسعە الهی مشتمل بر نعمت‌های مادی و معنوی، تمامی خلایقش را در بر گرفتە و هر كدام را بە نحوی بر سر این سفرە نشاندە است، بە طوری كە كافر و مؤمن، فاسق و عادل، مخلص و منافق، همە و همە از آن بهرە بردە و بی نصیب نمی‌مانند.

رحمت وسیع و بیكران نسبت بە بندگان در قیامت، از اصول مسلّم در قرآن و حدیث است، بە حدّی كە كمتر كسی از آن محروم می‌ماند و طبعاً آنكە مشمول این رحمت واسعە نشود، شقی خواهد بود.

چنانچە اگر آیات خوف و رجاء نبود و همین طور وجود شبهاتی كە زاییدە خوف از قهر الهی است، و برای رحمت الهی شرایطی را بیان می‌كند، بی تردید همە بە آن متمسك می‌شدند و از غضب خداوند غافل می‌گشتند.

دعا هنگام سختی‌ها و گرفتاری‌های بزرگ

درباره ی ماموستا ایوب رزم

مطلب پیشنهادی

تکفیر اهل قبله ممنوع

تکفیر اهل قبله ممنوع

تکفیر اهل قبله ممنوع امام اعظم ابوحنیفه (رح)می‌فرماید: «لا نکفر احدا من اهل القله بذنب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *