قالب وردپرس افزونه وردپرس

آیا مالش بدن خود بعد از جماع به منظور خود ارضایی حرام است؟

من متاهل هستم، در زمان جماع با همسرم به اورگاسم نمی رسم خودم با مالش خودم را به اورگاسم می رسانم آیا این خود ارضایی محسوب میشه و گناه است؟

صاحب ومؤلف کتاب اعانة الطالبین “السیدالبکری”رحمه الله می فرمایند: “وَیَحْرُمُ إِسْتِمْنٰاءٌ،أَیْ إِسْتِدْعٰاءُ خُرُوجِ الْمَنِیِّ”.

إستمناء”طلبِ خارج کردنِ مَنِی با دست”حرام است.

” لِأَنَّهُ حَرٰامٌ مُطْلَقاً مِنَ الصَّغٰائِرِ “.

زیرا استمناء بصورت مطلق حرام است واز گناهان صغیره محسوب می شود، اما اگر انسان بر هر گناهی از گناهان صغیره دوام داشته باشد، آن گناه صغیره اتوماتیک وار به گناه کبیره مبدل می گردد، زیرا رسول خدا ﷺ می فرمایند:

” لٰاكَبِيرَةَ مَعَ الِاسْتِغْفَارِ، وَلَا صَغِيرَةَ مَعَ الْإِصْرَارِ”. رواه البيهقي،بنحوه،في شعب الإيمان

اگر انسان از گناه کبیره توبه نماید “بامراعات شرایط توبه” خداوند ان گناه کبیره را می بخشد،و اگر انسان برگناه صغیره دوام داشته باشد، دیگر ان گناه صغیره نیست و به گناه کبیره مبدل می شود.

امام نووی”رحمه الله”هم در کتاب وزین المجموع در باره استمناء،بعد از بیان حکم ان وحرام شمردنِ استمناء برای مردها، می فرمایند:

“وَقٰالَ إِبْنُ الْمُفْلحْ فِی الْفُرُوعِ،وَالْمَرأَةُ کَرَجُلٍ فَتَسْتَعْمِلُ شَیْئَاً مِثْل الذَّکَرِ”.

إبن مفلح در فروع فرموده اند که :درباره حکم استمناء، زن همانند مرد است”.

یعنی همانگونه که استمناء بر مرد حرام است ،بر زن هم حرام است، و در باره چگونه استمناء نمودنِ زن می فرماید: “استمناء بر زنان هم حرام است،هنگامی که چیزی همانند الت تناسلی مردان “پلاستیکی یا خلاصه هر وسیله ای دیگر “را در عورت خود فرو می برند، و به این طریق میخواهد به حالت ارگاسم برسد.

نتـیـجـــه

خواهرم پس از ارائه نمودن نص کتب فقهی در مذهب امام شافعی”رضی الله عنه” به این نتیجه می رسیم که بله، مالش واژن توسط خودِ زن تا اینکه بحالت ارگاسم برسد، استمناء محسوب می شود”. اما اگر زن برای همسر خود، با دست های خود این کار را انجام دهد، یا مرد با دست های خود واژن همسرش را مالش دهد و از این طریق سبب شودکه زن به ارگاسم برسد، اشکالی ندارد.

منبع: عانة الطالبین
منبع: شعب الإیمان
منبع: المجموع امام نووی

درباره ی ماموستا ایوب رزم

مطلب پیشنهادی

شرایط ازدواج بعد از فوت شوهر در صورت داشتن فرزند دختر

شرایط ازدواج بعد از فوت شوهر در صورت داشتن فرزند دختر سلام علیکم: من دختری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *